Klimatyzacja Multi Split a systemy Split
01.02.2024
noxa

Klimatyzacja Multi Split a systemy Split

Klimatyzacja w domach jedno- i wielorodzinnych powoli staje się standardem. Tym bardziej że w naszej szerokości geograficzne zauważalne są coraz cieplejsze lata i coraz dłuższe okresy przejściowe. Czy wiesz, dlaczego optymalnym rozwiązaniem dla budynków mieszkalnych są systemy Multi Split? W tym artykule przeczytasz o najważniejszych ich zaletach. Poznasz też nowoczesne urządzenia zaprojektowane przez NOXA z myślą o najbardziej wymagających klientach.

Podstawowa przewaga klimatyzacji Multi Split nad systemami Split

Cechą szczególną klimatyzacji Multi Split, a przy tym największą jej przewagą nad systemami Split, jest możliwość podłączenia wielu niezależnych klimatyzatorów do jednego agregatu. Pozwala to chłodzić lub ogrzewać powietrze w kilku pomieszczeniach jednocześnie. 

Dla użytkownika wykorzystanie pojedynczej jednostki zewnętrznej oznacza oszczędność miejsca i niższe koszty eksploatacji, w tym mniejsze rachunki za prąd oraz konieczność serwisowania jednego tylko agregatu.

W układzie Multi Split stosowana jest tzw. technologia inwerterowa. Dzięki niej każda jednostka wewnętrzna może pracować niezależnie od siebie, na innych parametrach. Domownicy zyskują więc pełną dowolność w zakresie zadanej temperatury.

5 najważniejszych zalet stosowania Muli Split w budynkach mieszkalnych

1) Estetyka

W układach Multi Split na elewacji zawieszony jest tylko jeden moduł zewnętrzny. Ergonomiczne wymiary urządzeń nie ingerują w bryłę budynku, nie psują estetyki elewacji i nie rzucają się w oczy.

2) Wysoka wydajność

Mocny agregat Multi Split może obsłużyć maksymalnie 5 klimatyzatorów wewnętrznych. Oznacza to, że klimatyzacją można objąć nawet 150 m2 przestrzeni użytkowej, co stanowi świetne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych oraz obiektów użyteczności publicznej. 

Pamiętaj! Wysoka wydajność powinna iść w parze z energooszczędnością. Właśnie tak jest w przypadku nowoczesnych klimatyzatorów produkowanych przez NOXA.

3) Dopasowanie do preferencji użytkowników

Dzięki technologii inwerterowej każde z pomieszczeń można klimatyzować niezależnie od siebie. Użytkownicy mogą więc zadać temperaturę dopasowaną do własnych oczekiwań i stworzyć komfortowe środowisko do pracy, nauki lub wypoczynku.

4) Nieograniczone możliwości rozbudowy systemu

Korzystając z Multi Split, bez przeszkód możesz łączyć ze sobą różne typy klimatyzatorów. W ten sposób stworzysz system dostosowany do potrzeb i specyfiki obsługiwanych pomieszczeń. Jeden mocny agregat może współpracować zarówno z jednostkami ściennymi, jak i kasetonowymi lub kanałowymi.

5) Możliwość chłodzenia lub ogrzewania wielu pomieszczeń

Wybierając nowoczesne klimatyzatory Multi Split z oferty Noxa, powietrze w pomieszczeniach może być chłodzone lub ogrzewane. Tryb ogrzewania to świetne rozwiązanie późną jesienią lub wczesną wiosną, gdy temperatura na zewnątrz zaczyna spadać. Pozwala uzyskać pożądany komfort termiczny jeszcze przed uruchomieniem centralnego ogrzewania.

Innowacyjne rozwiązania NOXA dla systemów Multi Split

Jeśli niezależność klimatyzatorów zestawisz z opcją zdalnego sterowania lub automatycznej regulacji temperatury, wyraźnie zauważysz, jak wygodny jest system Multi Split. W NOXA dobrze to rozumiemy. Dlatego w naszym katalogu rozwiązań znalazły się urządzenia dedykowane wydajnej klimatyzacji:

Klimatyzacja NOXA Multi obsługuje do 5 jednostek wewnętrznych. Seria obejmuje 7 urządzeń o maksymalnej mocy 12.3 kW oraz szerokim zakresie pracy. Agregat wydajnie pracuje w temperaturze zewnętrznej od -15 do +50℃.

Klimatyzacja NOXA Multi Hot – to agregat zaprojektowany specjalnie z myślą o pracy w niskich temperaturach zewnętrznych. Z tego powodu ma wbudowaną grzałkę tacy skroplin i grzałkę karteru sprężarki. W serii NOXA Multi Hot znajdziesz urządzenia o mocy od 4.1 do 12.3 kW.

Serie NOXA Multi i NOXA Multi Hot to odpowiedź na potrzeby klimatyzowania budynków mieszkalnych oraz obiektów użyteczności publicznej. Agregaty te najlepiej współpracują z jednostkami wewnętrznymi NOXA, dostępnymi w trzech wariantach (karta produktu):

  • Klimatyzatory ścienne NOXA Lucky (2.6-6.0 kW)

  • Klimatyzatory kasetonowe 4-stronne (3.5 lub 5.3 kW)

  • Klimatyzatory kanałowe (3.5 lub 5.3 kW)

Szeroki wybór jednostek zewnętrznych i wewnętrznych NOXA sprawia, że z łatwością stworzysz efektywny i energooszczędny system klimatyzacji Multi Split.

 

Hurtownie, instalatorów, projektantów oraz generalnych wykonawców zainteresowanych ofertą Noxa zapraszamy do:

  • kontaktu ze Swoim przedstawicielem Noxa/Nabilaton
  • zapisania się do Strefy Partnera, gdzie nowym Klientom zostanie przypisany dedykowany przedstawiciel Noxa
  • kontaktu na adres zamowienia@nabilaton.pl

Więcej informacji o produktach możliwych do konfiguracji w opcji Multi w karcie produktu.

 

Klientów indywidualnych zainteresowanych ofertą zapraszamy na stronę noxa.pl:

  • do wyszukania w zakładce Gdzie kupić firmy instalacyjnej z Państwa okolicy celem zakupu urządzenia oraz jego montażu
Strefa partnera

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe) w trzech głównych celach: by analizować statystyki ruchu na stronie, by kierować do Ciebie reklamy w innych miejscach w internecie, by wyświetlać Ci filmy na naszej stronie. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.